• Wycieczka do JuraParku

• Wycieczka do JuraParku w Krasiejowie odbyła się 29 października 2021 r. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I - III.

Wycieczka zorganizowana została we współpracy z biurem turystycznym ALFA – TOUR  z Oleśnicy.

Celem wycieczki była wizyta w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie koło Opola. Wycieczka do Krasiejowa była doskonałą okazją do poznania przeszłości Ziemi.  W Parku Ewolucji uczniowie byli  świadkami fascynujących przemian i dołączyli do wybranego grona podróżników w czasie – temponautów!   W Tunelu na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzającej 300-metrowy odcinek  dzieci udały się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Przeniosły  się  w czasy, gdy jeszcze nie istniała Ziemia. Nic nie istniało. Uczniowie byli  świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Obejrzeli wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy    w dziejach naszej planety. Ostatnim etapem przejażdżki przez Tunel Czasu była Opolszczyzna z epoki triasu. W Prehistorycznym Oceanarium  przenieśli  się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Kolejnym punktem zwiedzania był  Pawilon Paleontologiczny, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Ekspozycja pt.: „Świat Opolskiego Dinozaura” ma charakter „in situ”. Nie zabrakło kina emocji 5D, zabaw w Parku Rozrywki oraz poczęstunku.